تبلیغات
علم - برده داری11
جمعه 9 بهمن 1388

برده داری11

   نوشته شده توسط: علی همایونی    

در انتهای مطالب برده داری که برای شما گزاشته ایم تحقیقات نفیسه احمدی را به عنوان حسن ختام می گزاریم

مخالفان برده داری مهاجمان فرامرزی
مبارزه با تروریسم برگ برنده جمهوری خواهان است 

    حزب جمهوری خواه در سال 1854 توسط ائتلافی شكل گرفته از گروه <ویگز> های سابق و <دموكرات های شمالی> تاسیس شد. این حزب به طور كلی برای مقاومت علیه گروهی از برده داران ثروتمندی كه قصد داشتند علیه دولت توطئه چینی كرده و برده داری را به سراسر كشور گسترش دهند، شروع به كار كرد.
    
    
    انتخاب كردن كلمه <جمهوری خواه> به عنوان نام حزب به این علت بود كه این كلمه نشانگر عقاید <جمهوری خواهی> این حزب بود حزب جمهوری خواه خواستار مدرن سازی كشور از طریق ارائه تحصیلات در سطوح بالاتر به مردم، بهبود وضعیت بانكداری، راه آهن و صنعت كشور بود. این حزب در روزهای آغازین كار، در نواحی شمال شرقی و شمال مركزی كشور مشغول به فعالیت بود ولی هم اكنون، حزب جمهوری خواه، مشغول به فعالیت در مناطق مركزی، غربی و جنوبی كشور است. <آبراهام لینكلن> اولین <جمهوری خواه>ی بود كه توانست به مقام ریاست جمهوری برسد از عوامل موفقیت او می توان به فعالیت های <جان فرمونت> كه اولین نامزد انتخاباتی برای ریاست جمهوری، از حزب جمهوری خواه بود، اشاره كرد. در دوران ریاست جمهوری <لینكلن> 1861118655( حزب جمهوری خواه توانست عقاید خود را درباره مدرن سازی آمریكا به كرسی بنشاند. در این دوران طرح های زیادی، برای ترویج مدرن سازی در كشور، توسط حزب جمهوری خواه به كنگره ارائه شد كه بیشتر آنها به تصویب كنگره رسید.
   
    از جمله این طرح ها می توان به ملی ساختن سیستم بانكی، افزایش تعرفه های گمركی و طرح موقت پرداخت مالیات، كه برای اولین بار در آمریكا اجرا می شد، اشاره كرد. <لینكلن> در طی جنگ شمال و جنوب بر خلاف میل اعضای كابینه خود، اعلامیه آزادی بردگان را امضا كرد. اعضای حزب جمهوری خواه آن زمان نیز با تلاش بسیار توانستند اصلاحیه غیرقانونی كردن برده داری را به تایید برسانند. خوشنامی <لینكلن> در افكار عمومی به حدی بوده است كه حتی اعضای كنونی این حزب برای كسب حمایت مردم خود را <حزب لینكلن> می نامند.
    
    
    در انتخابات ریاست جمهوری سال 2000، جورجدبلیوبوش با پیروزی بر رقیب دموكرات خود، <ال گور> به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده منصوب شد. بدین ترتیب حزب جمهوری خواه برای اولین با بعد از سال 1952 اداره هر دو مجلس از كنگره ایالات متحده را در دست گرفت. این وضعیت هنگامی كه <جیمز جفوردز> در سال 2001 حزب جمهوری خواه را ترك كرده و به نفع حزب دموكرات ها رای داد، عوض شده و از آن پس، حزب جمهوری خواه فقط مجلس نمایندگان را اداره كرد. در انتخابات میان دوره ای سال 2002 ، حزب جمهوری خواه توانست اكثر آرای نمایندگان مجلس سنا را به دست آورده و كنترل این مجلس را در دست گیرد در دوران ریاست جمهوری خود، <بوش> در طرح <جنگ با تروریسم> خود در سعی برای از بین بردن عوامل اقدامات تروریستی 11 سپتامبر و بعدا برای سرنگونی حكومت صدام حسین، به دو كشور افغانستان و عراق حمله كرد. دو جنگ عراق و افغانستان، هر چند كه در ظاهر جنگ با تروریسم محسوب می شوند، از محبوبیت حزب جمهوری خواه و جورج بوش در جامعه آمریكایی امروز كاسته اند.
    
    
    حزب جمهوری خواه كه كاخ سفید را در 26 سال از 38 سال اخیر اداره كرده است، در سایت رسمی خود نوشته: <حزب جمهوری خواه، حزبی با درهای باز است. حزب ما حزب آزادی است. ما خواستار ایجاد فرصت های یكسان برای همه و مخالف هر گونه تبعیض هستیم> آنها از اینكه <جنت رانكین>، اولین زنی كه وارد كنگره شد، یك جمهوری خواه بوده است، ابراز خوشحالی كرده و بخشی از آزادی سیاسی كنونی زنان در آمریكا را ثمره تلاش های حزب خود در اواخر قرن 19 میلادی می دانند.
        
    وضعیت كنونی
    
    با پیروزی جورج. دبلیو. بوش در انتخابات سال 2000، حزب جمهوری خواه برای اولین بار از سال 1952، هر 2 مجلس كنگره ایالات متحده را در دست گرفت. كنگره ایالات متحده از دو مجلس سنا و نمایندگان تشكیل یافته است و در حال حاضر حزب جمهوری خواه در هر 2 مجلس اكثریت دارد. در دوره كنونی مجلس سنا حزب جمهوری خواه 55 كرسی از 100 كرسی این مجلس را در اختیار دارد. تعداد نمایندگان حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان نیز 231 نفر از كل 435 نفر می باشد.
   روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی از اوضاع دو حزب جمهوری خواه و دموكرات نوشته است: <امروز دیدگاه حاكم در واشنگتن این است كه احتمالا هیچ راهی وجود ندارد كه جمهوری خواهان در انتخابات ماه نوامبر شكست بخورند و هیچ اهمیتی ندارد كه محبوبیت جورج بوش، رئیس جمهور آمریكا چقدر پایین آمده است و یا اینكه را‡ی دهندگان چقدر از جنگ عراق ناراضی هستند.> تمامی اعضای حزب جمهوری خواه، از رئیس جمهور گرفته تا اعضای گمنام آن، سعی كرده اند كه چهره حزب خود را در چشم عموم، خوب جلوه داده و برای حمله به عراق و افغانستان و كشته شدن هزاران سرباز آمریكایی در این دو كشور، دلیل و برهان بیاورند آنها برای اینكه به مجموع طرفداران خود بیفزایند، دست به كارهای گوناگونی زده اند جورج بوش نه تنها سعی می كند كه سیاست های خود را به طور مكرر به مردم یادآوری كرده و درباره ضرورت حمله به عراق برای آنها صحبت كند، از همسر خود، لورا بوش كه چهره نسبتا محبوب تری دارد نیز برای سخنرانی درباره سیاست های خود استفاده كرده است. حزب جمهوری خواه رسما حمایت خود از قانون آزادی ازدواج همجنسبازان را اعلام كرده است و این باعث شده كه گروه عظیمی از همجنسبازان مرد در آمریكا به حمایت از جورج بوش و حزب جمهوری خواهش برخاسته اند. حزب جمهوری خواه در حال حاضر با مشكلات زیادی درباره تصمیم گیری درباره وضعیت میلیون ها مهاجری كه در آمریكا حضور دارند، روبه رو است. این مشكلات باعث بروز اختلافاتی شدید بین اعضای این حزب شده است. به نظر نمی رسد این حزب نتیجه قطعی مذاكرات اعضای خود را درباره این موضوع تاقبل از انتخابات نوامبر به طور رسمی اعلام كند، زیرا نتیجه این مذاكرات به طور قطعی بر تعداد رای دهندگان به این حزب تاثیر خواهد گذاشت در اوایل سال جاری میلادی، <تام ایلی> رهبر جمهوری خواهان مجلس نمایندگان مجبور به كناره گیری از سمت خود شد. وی به تلاش برای عملی كردن طرحی برای تامین مالی مبارزات انتخاباتی حزب خود، متهم شده بود. حزب جمهوری خواه تا به حال چندین بار هم متهم به تقلب در انتخابات شده و هر چند با توانسته است كه بی گناهی خود را ثابت كند.

 

 

تنها نتیجه ای که می توان از این تحقیق در یافت این است که:

برده داری در جهان منسوخ نشده است ؛ كالایی كم ارزش به نام انسان


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر